Děti noci Prolog

9. srpna 2013 v 23:37 | StarDreamer ,Sacrifice |  Děti Noci
Další povídka ano xD Tentokrát ji píšu se svojí kamarádkou a musím uznat, že nám to jde :D Tahle bude pokračovat dlouho ,to vám zaručuju :D Už jsme psali povídky a jedna vydržela opravdu dlouho :3 Tak snad se líbí

Prolog

Větve a listoví stromů Tmavého lesa ševelily a tančily v neviditelném vánku. Proplétaly se a šeptaly si mezi sebou slova prastaré písně, které už nikdo na celém světě nerozuměl. Měsíc byl v ůplňku a zářil na obloze s hvězdami jako velký lampion. Jeho stříbrný svit však nedosáhl až pod hustou korunu lesa, kde se plížil zvláštní tvor.
V Tmavém lese bylo vše jinak. Rostliny a zvěř se za dne tvářili mírumilovně a nevinně, ale poté co svit měsíce zalil koruny stromů a v lese se rozlila tma, ze svých úkrytů vylézali prazvláštní tvorové. Někteří byly opeření, někteří měli srst, ostré zuby a drápy. Plížící se stvoření se zdálo být nervózní. Opatrně a ostražitě se pohybovalo vpřed, proplétalo se kolem stromů a pohledem pronikavých žlutých očí sledovalo vše co, se kde hnulo.Ty dvě oči zářily do tmy jako dvě lucerny a varovaly kohokoli, kdo by se odvážil k nim přiblížit. Tvor nasál vzduch kolem sebe.
Svým citlivým čichem cítil přítomnost i těch nejmenších tvorů, od sovy sedící na větvi, až po několik myšek choulících se k sobě v noře pod svahem.
Ale nebyl tu kvůli těmhle malým stvořením, která by ho nedokázala nasytit. Měl hlad a dnes byl na lovu.Nedaleko lesa se krčila malá vesnička.Čím více se k ní tvor blížil, v jeho očích se objevoval odraz hladové stvůry. Udělal několik kroků a vstoupil na rozlehlou louku. Černá srst se zaleskla ve svitu měsíce. Tím tvorem byla zdatná vlkodlačice.
Na konci ocasu a velkých tlap s ostrými drápy se srst zesvětlovala. V levém uchu se leskly dva stříbrné kroužky. Na krku se jí houpal přívěšek na koženém provázku. Byla to malá lahvička s modrým práškem. Znovu nasála vzduch a nervózně se zavrtěla. Ve vesnici se konaly slavnosti, takže lidé zůstávali vzhůru celou noc. Tancovali na hudbu a radovali se, že král jejich země má syna.
Tato událost byla pro ni jako pro lovkyni skvělá příležitost. Vždycky se našel nějaký člověk, který se odtrhl od ostatních, většinou byl ještě posílený pivem a vínem, nebyl potom problém ho zbavit života a ukojit tak svůj hlad. Vlkodlačice popošla ještě o několik kroků blíž. Mohla se také vrhnout doprostřed toho veselí, věděla, že by stihla zmizet dřív i s kořistí, než by se vůbec stihl kdokoli vzpamatovat. Koutkem oka zahlédla mezi stromy další stín. Znovu nasála vzduch a vydala tiché nevědomé zavrčení. Nebyla sama, kdo měl dnes v noci hlad.

Chvíli zírala do tmy a snažila se rozpoznat stín. Její pozornost odlákala malá holčička v růžové noční košili. Vlkodlačice se plížila pomalu k ní. Když byla blízko, schovala se za zeď malého domku se slaměnou střechou. Holčička k sobě tiskla jednorožce ušitého z hrubé látky plněné pískem.Místo očí měl dva modré knoflíčky.Růžová košilka se zavnila jak se dívenka rychle otočila. Uslzenýma očima zoufale hledala maminku. Hladové vlčí oči sledovaly každý její krok. Bleskovou rychlostí se vyřítila ze svého úkrytu a strhla holčičku k zemi za další domek. Čekala, že oběť začne volat o pomoc ,ale místo toho na ní civěly ty uslzené velké modré oči jako na zázrak. Vlkodlačice zavrtěla hlavou a vycenila zuby. "Já vím, že mě nesníš." vypískla dívka, když se ostré zuby přiblížily těsně k jejímu obličeji.
Zavrčela ještě hlasitěji a vycenila zuby o něco víc. Držela dívenku u země a její drápy se zarývaly do látky noční košile. Její tělo však nezranily. Zatím. Jednorožec odlétl stranou a přistál v trávě několik metrů od nich. Vlkodlačice otevřela doširoka tlamu a snažila se ignorovat pohled těch nevinných očí.
Něco jí však bránilo dívku sníst. "Je to kouzlo." pronesla tajmeně dívka. V tu chvíli vlkodlačice odskočila. Neměla kouzla dvakrát moc v lásce, o tom svědšila dlouhá jizva táhnoucí se přes záda. Dívka se posadila, jako by nic. Sáhla po jednorožci. "Jak se jmenuješ?" Já jsem Lili." Lili dál seděla a sledovala to velké černé stvoření, co se jí pokusilo před pár minutami zabít. "Jestli to nevíš, já zabíjim lidi a lidi se mě bojí." vyštěkla a vycenila zuby.
"Žádné vybavování s člověkem nemám v plánu." obrátila se a nakoukla za roh. "Tatínek říkal, že vlkodlaci josu hodní... víš tatínek je taky vlkodlak, ale ne nastálo." Lili začala vykládat o minulosti svého otce. "Jmenuju se Tess. Stáčí ti to? A už buď zticha." Vražedným pohledem pohlédla na dívku.
Už ji nebavilo se plížit, a tak vyskočila na střechu a dlouhým skokem přistála v centru dění. Zakousla se do hrdla nejbližšího člověka, ale to jí nestačilo. Zabila další tři lidi a odtáhla je stranou.
A pak, když v přítmí hodovala, zakrývajíc svou večeři vlastním tělem, znovu koutkem oka zahlédla stín, mihnutí. Pach dalšího vlkodlaka cítila blízko.Rychle zvedla hlavu a zadívala se do tmy.
Olízla si čumák a zavětřila. Chlupy na zádech se jí naježily.Rychle zhltla další kus masa, její srst nasákla krví těch ubožáků. Odvrátila se od mrtvol právě včas, aby zahlédla rozmazanou siluetu vlkodlaka, jak se snesl k zemi a svými drápy přišpendlil dva muže. Spáry je proklály a pod nimi se utvořila louže rudé krve. Mezi lidmi panoval zmatek, snažili se uprchnout, naráželi do sebe, vyděšeně volali jména svých blízkých.
"Oh konkurence." zavrčela a pozorovala vlkodlaka. Věděla že v ten moment začínají závody, kdo zabije nejvíce lidí. Vběhla do ulice a hrdelně zavyla. Oči se jí zalesky. Ohnala se drápy, aby zranila co nejvíce lidí. Kousala, trhala a mučila. Když se konečně rozhostilo ticho, Tess pohlédla na druhého vlkodlaka.
Děti noci se ukázali ve své plně kráse. Nemilosrdní zabijáci poháněni svitem úplňku...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) Asano \ Kokonoke( jen na anime-manga.cz) | Web | 10. srpna 2013 v 14:04 | Reagovat

oAo hohooo! Vypadá to vážně zajímavě! =w= Asi se vrhnu i na další!! A nemám ani moc co vytknout! ;)

2 myší královna myší královna | E-mail | Web | 12. srpna 2013 v 20:22 | Reagovat

Pravopisné chyby ti sem můžu vypsat, nebo by to ode mě bylo moc drzé?

3 Fabulator Fabulator | Web | 18. srpna 2013 v 17:25 | Reagovat

Příběh má několik chyb

- některé věty nedávají smysl "Na konci ocasu a velkých tlap s ostrými drápy a srst zesvětlovala"

- pár vět bych stylisticky napsal trochu jinak

- špatná řeč je špatně naformátovaná, což znepřehledňuje její čtení - podívej se do nějaké knížky, jak je psaná

- chování vesničanů mi přijde zvláštní. Než ta vlkodlačice stačilo odtáhnout čtyři lidi a začít je žrát, muselo to trvat dost dlouho na to, aby se stačili vesničané ukrýt a neběhali by po ulicích.

Jinak piště dál, ale vždycky bych se každou část snažil projít a vyřešit podobné nedostatky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama