Děti noci - kapitola 5.

11. srpna 2013 v 21:30 | StarDreamer ,Sacrifice |  Děti Noci
Tak vkládám ještě jeden díl :33 Snad se bude líbit!
Pamatujte, komentář potěší ^^
Kapitola pátá

UpírZlatooká vlkodlačice i Dathan byli ihned v pozoru. Tess vrčela a cenila zuby už nad samotnou přítomností upíra. Její pudy ji popoháněly, aby se vrhla vpřed a zabořila mu zuby do masa.
Ale nemohla, protože se s ním rvala Sacrifice a byli moc blízko u sebe. Bylo slyšet klapání čelistí a šustění trávy, jak se váleli po zemi. Z hrdla Sacrifice uniklo hlasité zakňučení, když se jí ostré upírské zuby zakously do paže. Praštila paží o kámen, a tím do něj narazil i útočník. Pustil ji. Konečně od něj odskočila a zbylí dva si mohli upíra prohlédnout. Sacrifice couvla o několik kroků, stále cenila zuby a kulhala na pravou přední tlapu.
"Hlídej Dathana." řekla Sacrifice a rozeběhla se na upíra. Vzpomínky na její dětství jí činily krvelačnou zrůdou. Oči měla doširoka otevřené, bílé lesklé tesáky cenila a z hrdla se jí ozývalo vrčení.
Několika mohutnými skoky se vrhla na upíra. Podařilo se jí zranit ho. Rozsekla mu paži. Sama už na sobě měla pár hlubokých škrábanců, ale toho si nevšímala.
"Neporazí ho." řekl s obavami Dathan.
"Je to dobrá bojovnice, ale tenhle upír taky není z nejslabších," řekla Sacrifice, stála na všech čtyřech, odstrčila Dathana za sebe, aby ho bránila vlastním tělem.
"Taky něco umim." řekl dotčeně a začal se hrabat v batohu.
Vytáhl zvláštní kůl a česnek. Zvedl kuši, vložil do ni kůl a natáhl ji. Česneků měl několik. Každý byl na provázku. Jeden pověsil Sacrifice kolem krku a druhý si vzal on.
"Hoď mi ho sem, Tess." zařval. Tess s ním chvíli zápasila. Pak ho chytila za nohu a pokusila se ho hodit, ale upír se nenechal. Zakousl se Tess do boku a pevně se držel.
Sacrifice se podívala na Dathana, aby se ujistila, že to zvládne, a přiskočila své kamarádce na pomoc. Popadla upíra svými zuby za ruku, na vteřinu mu pohlédla do očí, měly úplně stejný odstín jako krev.
Zabrala všemi čtyřmi tlapami a odtrhla ho od Tess.
Upír sebou začal házet na všechny strany, škubal sebou a vzpíral se. Cítil česnek a to se mu moc nelíbilo. Dathan zamířil. Chvíli váhal. Měl strach, že trefí Sacrifice, ale nakonec strach zahnal.
Počkal na správný moment a vystřelil. Kůl se zabodl hluboko do jeho hrudi. Chvíli sebou ještě cukal, ale pak se rozplynul. "Dobrá práce." pochválila ho Tess. "Od teď trvám na tom, aby každý lovec na lov upírů měl vlkodlaka."
"Nejsme lovečtí psi," zamumlala Sacrifice a stoupla si na zadní. Podívala se na Tess.
"Co tvoje zranění? Budeš v pohodě?" Začala si kontrolovat ruku, na které měla hluboký kousanec a několik menších zranění.
"Žiju. Zažila jsem i horší veci." Tess se ušklíbla.
"Co ty?" přišla k ní a pozorovala ránu na její ruce. "Vypadá že je to hluboký.." starostlivě na ní pohlédla.
"Mohlo to bejt horší," odvětila. Po srsti jí stékala hustá rudá krev. "To se zahojí."
"Fuj, ten česnek smrdí." sundala jí z krku česnek a podala ho Dathanovi.
"Díky za pomoc." poděkovala mu a obrátila se zpět k Sacrifice.
Prášek lahvičce na jejím krku změnil barvu z modré na zelenou. Lahvička se sama otevřela. Prášek plul vzduchem, až přistál na Sacrificině ráně.
"Dochází mi... musím ho zase sehnat." povzdechla si Tess .
Sacrifice jen koukala na prášek. Rána se zacelila,ale ne úplně.
"Víc udělat nemůžu."
"Děkuji, už takhle jsi udělala hodně," usmála se, jak to dokáže jen vlkodlak. "Vy ostatní budete v pořádku, že?" Ještě jednou se ujistila.
"Někdo z nás by měl držet hlídku. I když upíry už necítím, nikdy nevíme. Dokážu být v polospánku, tak se toho ujmu," prohlásila.
"Je docela zima.." prohodil jen tak Dathan.
"Oheň rozdělávat nebudeme, přiláká to pozornost." odsekla Sacrifice. Zrzek si lehl do trávy a zavřel oči. Tess si lehla k němu, aby mu bylo alespoň trochu teplo. "Děkuju." zašeptal a usnul.
Sacrifice se tiše zasmála. "Někdo nemá kožich, v létě to ale celkem překáží," zívla a schoulila se do klubíčka.
Uši měla nastražené. Tušila, že tohle nebude jediné nebezpečí, co je na jejich cestě potká.

Zbytek noci proběhl v klidu. Sacrifice většinu noci probděla, nebo strávila v polospánku a dávala pozor na další nezvané hosty. Asi po čtyřech hodinách se zvedla s úmyslem probudit své společníky.
Když ale viděla Dathanův klidný obličej a slyšela Tessino tiché oddechování ze spánku, podívala se na její zranění a vrátila se beze slova na své místo. Rozhodla se nechat jim ještě pár hodin spánku. Téměř za svítání probudilo ty dva vytí.
Dathan rychle vyletěl do sedu. Zmateně se rozhlížel kolem sebe a mnul si oči, aby lépe viděl. Tess se se staženýma ušima převalila na záda.
"Ještě pět minut.." zamumlala a spala dál. Sacrifice na ni skočila. "Žádných pět minut, vyrážíme dál." Chvíli do ní šťouchala, ale marně.
Pokoušela se šťouchanci i drápy ji nějak probrat, když se jí to nedařilo, přešla na těžší kalibr. Stoupla si jí na ocas, na který byli vlkodlaci dost citliví.
Tess se ji snažila setřást.
Zatím co se Sacrifice snažila, Dathan vytáhl z koženého vaku několik plátků sušeného masa a zeleninu.
Sacrifice už to přestalo bavit, odrazila se a přímo na druhou vlkodlačici skočila.
"Fajn, už jdu!" řekla podrážděně Tess a vstala.
Chlapec jim nabídl něco ze svého jídla, ale ony jen ohrnuly čumáky.
Na lov opět zamířila Sacrifice a dala jim za úkol, aby probrali trasu jejich další cesty. Než stihli něco namítnout, ztratila se mezi keři. Vrátila se asi za dvacet minut, tentokrát táhla divokého kance, na něm se obě vlkodlačice nakrmily. "Tak co jste vymysleli?" zeptala se Sacrifice a olízla si tlamu od krve.
"Tom na nás bude čekat v dalším městě, to je tak dva dny cesty. Budeme přes den muset cestovat oklikou kolem vesnic, na noc bychom se mohli zastavit u řeky a přespat tam. A druhý den dorazíme do města, kam se můžeme dostat zas v přestrojení jako minule." Vysvětlil.
Sacrifice po chvilce uvažování kývla. "Ale je tu jeden malinký zádrhel." Z batohu vytáhl mapu. Prstem ukázal na řeku, kam měli dorazit. "Proud vody je moc silný, ale je tam most. Každý měsíc ten most hlídá nějaký démon."
"A to je problém? Tak ho zabijeme a jdeme." rudooká si povzdechla.
"Je. Minule jsme tam narazili na obřího hada." zamyslel se. "Pokud tam bude nějaký chytrý silný démon, budeme to muset obejít z druhé strany, což je přes hory.. teda pokud nechceme přes vesnice."pohlédl na ně.
Čekal nějakou reakci, ale obě dvě jen pokrčily rameny a řekli "Jdeme, neřeš to."
"Snad tam nebude nějakej obří pavouk," zamumlala Sacrifice a oklepala se.
"Je to možné." chlapec zabalil mapu a jídlo. Batoh si hodil přes rameno a vyrazil na cestu.
Vlkodlačice ho následovaly.
Vydali se na cestu. Šli skoro celý den, slunce zářilo na obloze, před jeho horkými paprsky je chránila střecha z větví stromů, pod kterými téměř celou dobu šli.
K večeru zahlédli klikatící se řeku, sluneční kotouč se odrážel v modré vodě. Už od pohledu byla voda prudká, hnala se přes kameny a odnášela větvičky i kmeny stromů. Postupovali podél koryta řeky.
Schylovalo se už k večeru. "Možná by to chtělo se někde vykoupat," zamumlala Tess. Srst měly obě dvě zacuchanou, plnou prachu a trochu od krve.
"Pokud porazíme toho démona, co brání ten most, je tam odbočka, která vede do slepého ramene. Tam je voda klidná, není to daleko. Můžeme tam i přenocovat."
Obě dvě souhlasily. Došli ke kamenému mostu, který už trochu chátral. Mezerami mezi kameny vyrústalo sem tam pár rostlinek, nebo kámen pokrýval mech. Každý člověk, který ho viděl se sám sebe ptal, jakto že ten most ještě stojí, když pod ním řádí divoká voda. Dathan se zastavil před mostem. "Jdu první." Tess pomalu vstoupila na most. Nic se nestalo. Pokračovala dál, až most celý přešla. Za ní se pomalu opatrnými pohyby táhla Sacrifice. Když přešla most, pokračoval Dathan. V půlce mostu spozoroval nějaký pohyb ve vodě. Most se začal třást. Chlapec se neudržel a padl na kolena. Ze zuřící vody vyrazila dračí hlava s dlouhým krkem a za ní druhá a třetí. Dathana pozorovaly tři páry obrovských žlutých očí. "Scylla.." vydechl Dathan a přitiskl se ke zdi mostu.
Obě dvě vlkodlačice strnuly na místě.
Scyllina prostřední hlava se natáhla až těsně k Dathanovi, který se krčil u zdi.
"Narušitel." ozvala se první hlava.
"Zabít!" řekla hrubým hlasem třetí, ale druhá nic neřekla, jen si Dathana prohlížela.
"Náhrdelník!" řekla po chvíli.
"Řekla bych, že o ten kámen je velký zájem." Tess strnule zírala na tři obrovské hlavy vystupující z vody.
Sacrifice zatínala drápy v pěst. Měla chuť se tam vrhnout a urvat stvůře všechny tři hlavy, ale nemohla. Ani ona nezmohla nic proti silnému proudu, pokud by skončila ve vodě, čekala by ji jistá smrt.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám povídka Děti noci?

Ano
ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama